חדשותשיקום של כבוד והערכה עצמית

אושר עבור "התבלין של הקאריביים״

(למעלה) ד"ר שרידן סיירוס (שלישי משמאל) עם מפכ"ל משטרת גרנדה (השני משמאל) ופקידי ממשל אחרים; (למטה מימין) קציני משטרה מציגים בגאווה את TWTH; ו-(משמאל) אות ההוקרה שניתן לד"ר סיירוס מבית-הכלא של הוד מלכותה.
ד"ר שרידן סיירוס וצוותו מביאים את 'הדרך אל האושר' לבתי-הכלא וכוחות המשטרה של ארץ מולדתו גרנדה.

גרנדה – הידועה בתור "התבלין של הקאריביים" – היא אי יפה עם קצת יותר מ-107,000 תושבים ואחת היצואניות הגדולות בעולם של אגוז מוסקט. בעוד שבאי יש את אחד משיעורי הרצח הנמוכים ביותר באיים הקאריביים, הוא גם מהווה נתיב לסחר בסמים ויש בו את שיעור הפשע הקשור לסמים מהגבוהים באיזור.

יליד גרנדה שחי עכשיו בקנדה, ד"ר שרידן סיירוס, רופא שיניים, רצה לתת תמורה לארץ מולדתו. בסוף 2018, הוא עזר לארגן מרפאת שיניים ללא תשלום וטיפל בכ-280 ילדים נזקקים. כל ילד עזב את המשרד עם ציוד לשמירה על בריאות השיניים וחוברת של 'הדרך אל האושר' (TWTH).

בעודו בגרנדה, ד"ר סיירוס וחבריו יצרו קשר עם בית-הכלא של הוד מלכותה, מוסד הכליאה היחיד במדינה. לאחר פגישה עם הנציב והמפקח של הכלא, הוא קיבל אור ירוק להעביר את 'הדרך אל האושר' בתור חלק מתוכנית השיקום הקיימת שלהם. התוכנית מלמדת את האסירים כישורים מקצועיים וכישורי חיים חשובים, ונותנת להם כלים שהם צריכים כדי למצוא עבודה ולהצליח בה אחרי שהם משתחררים. בעוד ש-80 אחוז מהאסירים לא חוזרים לכלא, המנהלים רצו לטפל ב-20 האחוזים הנותרים ששוב ביצעו פשעים ונשלחו בחזרה לכלא.

"האדם שניהל את התוכנית סיפר לי שהוא גילה את הסיבה לכך ש-20 אחוז חוזרים לכלא", אומר ד"ר סיירוס. "הוא הבין שהוא לא העביר להם שום תוכנית בנושא של אתיקה. הוא לימד אותם קרוא וכתוב, והכשיר אותם בכישורי עבודה כגון נגרות, שרברבות, עבודות חשמל, חקלאות וכו', אבל הוא לא לימד אותם שום דבר שישפר את האתיקה האישית שלהם. אז הוא ראה שהאנשים שחזרו לכלא הפכו ל-'פושעים בעלי הכשרה טובה' במהלך השהייה שלהם בכלא", אמר ד"ר סיירוס. 'הדרך אל האושר' היתה התוכנית המתאימה כדי למלא את החוסר הזה, והיא הפכה לחלק אינטגרלי מתוכנית השיקום.

בשלב הבא הוא העביר את התוכנית לסוהרים בבית-הכלא – כ-90 איש. בנוסף, כדי לעזור לצוות בית-הכלא ליישם את כלל 17 של TWTH, "הייה מיומן", ד"ר סיירוס הביא לבית-הכלא שני סוהרים מאונטריו, קנדה, שהעבירו לצוות בית-הכלא הכשרת מומחים, ושיפרו במידה עצומה את יכולתם לטפל באסירים ולהתמודד איתם.

אחרי ההצלחה של תוכנית 'הדרך אל האושר' בבית-הכלא, מפכ"ל המשטרה שמע על קמפיין 'הדרך אל האושר' וביקש הכשרה עבור השוטרים שלו.

אחרי ההצלחה של תוכנית 'הדרך אל האושר' בבית-הכלא, מפכ"ל המשטרה שמע על קמפיין 'הדרך אל האושר' וביקש הכשרה עבור השוטרים שלו.

ד"ר סיירוס מסביר, "בגרנדה תופסים יותר סמים מכל אי אחר בקאריביים. אז הוא מעוניין לדאוג לכך שכוח המשטרה שלו יישאר ישר. עם כמות כזאת של סמים שעוברת באי, הוא צריך לוודא שהמוסריות של כוח המשטרה שלו לא רק לא נפגעת אלא משתפרת".

לכן, ד"ר סיירוס והצוות העבירו בתחילה את התוכנית לפקידים הבכירים בתחום אכיפת החוק באי. לאחר מכן הם העבירו אותה לנושאי משרה ציבורית במשטרה, במחלקת ההגירה, משמר החופים, מכבי האש והיחידה לשירותים מיוחדים בחלק הדרומי של האי. ואז הם הכשירו את השוטרים באיזור המזרחי והמערבי של האי, ובסופו של דבר הגיעו לנושאי משרה ציבורית בכל חלקי גרנדה – ביחד, כ-160 נושאי משרה ציבורית במשטרה.

ראש הממשלה של גרנדה בירך את ד"ר סיירוס וצוותו על עבודתם, ואמר: "אנא קבלו את איחוליי הלבביים לשיתוף פעולה ארוך ופורה עם בית-הכלא של הוד מלכותה וממשלת גרנדה".השבת אמון ויושר

'מוסד הדרך אל האושר הבינלאומי' עובד כדי להפוך את מגמת ההתדרדרות המוסרית בחברה על-ידי השבת אמון ויושר באמצעות הפצה נרחבת של 21 הכללים. תרומות תומכות בהוצאה לאור ובהפצה של החוברות וחומרי תוכנית הלימודים של 'הדרך אל האושר'.