3. אל תהיה מופקר1

1

סקס הוא האמצעי שלפיו הגזע ממשיך להתקיים באמצעות ילדים והתא המשפחתי. אפשר להפיק מסקס הרבה הנאה ואושר: זו היתה הכוונה של הטבע כדי להבטיח את המשכיות הגזע. אבל כשמשתמשים בו שלא כהלכה או מנצלים אותו לרעה, מתלווים אליו עונשים כבדים: נראה שהטבע התכוון גם לכך.

3-1. הייה נאמן לבן או לבת זוגך.

חוסר נאמנות מצד אחד מבני הזוג עלול להפחית בצורה ניכרת את הישרדותו של האדם. ההיסטוריה והעיתונים מוצפים בדוגמאות של סערות היצרים האלימות שחוסר נאמנות עורר אצל בני אדם. ״רגשי אשמה״ הם הרע במיעוטו. קנאה ונקמה הן המפלצות הגדולות יותר: אי אפשר לדעת מתי הן יתעוררו מתרדמתן. זה טוב ויפה לדבר על ״להיות תרבותי״ ו-״ללא עכבות״ ו-״מבין״; שום שיחה לא תתקן חיים הרוסים. הכאב החד של ״תחושת אשם״ רחוק מלהיות כמו הכאב של סכין בגב או זכוכית מרוסקת בתוך המרק.

בנוסף לזה, קיימת שאלת הבריאות. אם אתה לא מתעקש שבן או בת זוגך יהיו נאמנים לך, אתה חושף את עצמך למחלות. במשך תקופה קצרה מאוד היה מקובל לחשוב שכל מחלות המין הן תחת שליטה. אבל זה לא המצב כיום, וספק אם הוא היה אי פעם. כיום קיימות מחלות מין חשוכות מרפא שבעבר ניתן היה לשלוט בהן ואילו היום הן פיתחו עמידוּת בפני טיפול.

הבעיות הקשורות להתנהגות מינית לא הולמת הן לא חדשות. דת הבודהיזם רבת-העוצמה נעלמה מהודו במאה השביעית. לטענת ההיסטוריונים שלה, הגורם לכך היה הפקרות מינית במנזריה. בזמנים מודרניים יותר, כשהפקרות מינית נעשית שכיחה בארגון, בין אם הוא מסחרי או אחר, אפשר לראות שהארגון נכשל. משפחות נהרסות בגלל חוסר נאמנות, ולא משנה עד כמה תרבותיות הן השיחות שלהן בנושא.

הדחף הרגעי עלול להפוך לצער לכל החיים. הבהר זאת לסובבים אותך והגן על בריאותך ועל הנאתך.

סקס הוא צעד גדול
בדרך לאושר ולהנאה.
אין בו כל רע
אם נוהגים בו בנאמנות
ובהגינות.

  1. 1. מופקר: מקיים יחסי מין אקראיים או מזדמנים.