חדשותשיקום של כבוד והערכה עצמית

תחרות אומנות מלמדת טיפול בסביבה

צעירים יוצרים עבודות אומנות מחומרים ממוחזרים עבור תחרות שמבוססת על כלל 12, "הגן על סביבתך ושפר אותה" מתוך 'הדרך אל האושר'.

חגיגות שנמשכות חודש ימים, עם תחרות אומנות והופעות של תיאטרון בובות, מחברות בין דאגה לאיכות הסביבה ליצירתיות וכיף.

תחרות שנמשכת חודש ימים של אומנות יצירתית לצעירים ומבוגרים התקיימה בארגון ה-Scientology ובמרכז הקהילתי בדבלין ביחד עם הופעות של תיאטרון בובות. הפעילות של שימוש בכישורים אומנותיים כדי לתת ביטוי לכלל 12 של 'הדרך אל האושר', "הגן על סביבתך ושפר אותה", עוררה לחיים את החשיבות של טיפול בסביבה לצעירים ביותר. וכל הפעילות הגיעה לשיאה באירוע חלוקת פרסים לכבוד 'יום איכות הסביבה העולמי'.

התחרות העלתה את המודעות לנושאים שקשורים לאיכות הסביבה ולהפחתת הפסולת על-ידי עידוד ילדים ומבוגרים ליצור עבודות אומנות מחומרים משומשים או ממוחזרים. אפילו הבובות להופעות נוצרו מקרטון ממוחזר.

התוכנית הזאת היתה אחת היוזמות שאורגנו על-ידי ארגון ה-Scientology והמרכז הקהילתי כחלק מהחגיגות של חודש "הגן על סביבתך ושפר אותה" ביוני 2018, שמבוססות על כלל 12.

במהלך ארבעה ימי ראשון, התקבלו יותר מ-40 הרשמות לתחרות שהוצגו לפני פאנל שופטים שכלל מומחים מקומיים לאיכות הסביבה שבחרו את העבודות הטובות ביותר וחילקו פרסים.

עבודות האומנות עבור התחרות נוצרו מחומרים שסיפקה ReCreate Ireland, יוזמה חברתית שעוזרת לעסקים מקומיים להפחית את הפסולת באמצעות איסוף פריטים לא רצויים או עודפים וחלוקתם לבתי-ספר, קולג'ים, קבוצות של אנשים עם צרכים מיוחדים, מרכזים קהילתיים ואנשים פרטיים עבור פרוייקטים של אומנות, עבודות מלאכה, תיאטרון ופרוייקטים יצירתיים מכל הסוגים.

"התחרות של אומנות יצירתית היא פעילות משפחתית נהדרת שחושפת את האומן האמיתי שקיים בתוך כל משתתף. ויותר מכך, זאת דרך מיוחדת וכיפית ללמד את החשיבות של שמירה על הסביבה באמצעות שימוש חוזר ומיחזור של חומרים", אמר אחד המשתתפים. "עם פעילות מהסוג הזה, כולנו ותורמים לילדינו, לרווחה שלהם ולכל הפלנטה".

"אני מאוד אוהב את תיאטרון הבובות ולמדתי עד כמה זה חשוב לטפל ברחובות ובפארקים שלנו. אם נדאג שהם יישארו נקיים, יהיה לנו מקום שיותר נעים לחיות בו", ציין ילד בן 10 אחרי ההצגה.

באירוע הסופי של חלוקת הפרסים, השופטים, שכולם עובדים בנושאים של איכות הסביבה, הציגו לילדים פרזנטציות שקשורות לאיכות הסביבה. ביניהם היה גרי קייטון, מנחה בטלוויזיה מגן החיות של דבלין, שהביא נחש חי כחלק מהפרזנטציה שלו. לאחר מכן הוא אמר "אני יודע שאני לא סתם מדבר כמו במונולוג, אלא המידע מגיע ליעדו והילדים יכולים לחשוב איתו".

התקבלו יותר מ-40 הרשמות לתחרות, שהוצגו לפני פאנל שופטים שכלל מומחים מקומיים לאיכות הסביבה שבחרו את העבודות הטובות ביותר וחילקו פרסים.

שופט ודובר נוסף, ג'ון סטנטון מ-Dodder Action, קבוצה למען איכות הסביבה שדואגת להגנה על נהר דודר, אחד משלושת הנהרות העיקריים בדבלין, אמר: "אני דור שני ב-Dodder River Action, ומאוד מעריך את ההזדמנות לחלוק את הידע שלי".

אנט וולי, מארגון הנוער Foróige, אמרה אחרי שהיא שפטה בתחרות: "החומרים שסיפקתם לילדים האלה עבור עבודות האומנות והמלאכה שלהם מספיקים כדי לגרום להם להתחיל לחשוב איך הם יכולים לתרום לפלנטה בזמן שהם יוצרים עבודות אומנות.

כאשר רואים את הספוגים והחומרים האחרים האלה, אנשים אף פעם לא חושבים איך אפשר למחזר אותם כי הם רואים אותם בתור זבל והם הולכים ישר לפח. דור העתיד הזה יחיה את חייו כשהוא ממחזר. זה כבוד עבורי להיות בחבר השופטים כי זה מה שאני עושה כבר 15 שנה".עזור להשיב אמון

'מוסד הדרך אל האושר הבינלאומי' פועל כדי להפוך את מגמת ההתדרדרות המוסרית בחברה על-ידי השבת אמון ויושר באמצעות הפצה נרחבת של 21 הכללים. תרומות תומכות בהוצאה לאור ובהפצה של החוברות וחומרי תוכנית הלימודים של 'הדרך אל האושר'.