חדשותשיקום של כבוד והערכה עצמית

הדרך אל האושר כדי לשקם את כבודם העצמי של אסירים

פקידי מערכת התיקון בוועידת איגוד בתי-הסוהר באמריקה מגלים את 'הדרך אל האושר' כמשאב בעל עוצמה כדי לעזור לשקם אסירים.
איבוד הכבוד העצמי של אדם מוביל לפשיעה. 'הדרך אל האושר' הוא כלי שנועד להפוך את אותה ספירלה יורדת והוא ניתן למתקני כליאה בכל רחבי העולם.

איגוד בתי-הסוהר באמריקה (AJA) הוא ארגון לאומי ללא כוונת רווח שתומך באנשי מקצוע שמפעילים בתי סוהר בארצות-הברית. זה הארגון היחיד שמוקדש לבעיות הייחודיות שמתקני כליאה מקומיים חייבים לפתור.

ל. רון האברד, מחבר 'הדרך אל האושר' (TWTH), גילה ש-"קריירה פלילית מתחילה תמיד ברגע שבו הפושע העתידי מאבד את כבודו העצמי". הוא כתב: ״השיקום של הפושע או החזרתו למוטב אינם תלויים בענישה ... אלא בביסוס מחדש של כבודו העצמי של הפושע״.

זה המקום שבו דרכם של 'הדרך אל האושר' ו-AJA מצטלבת. החוברת הזאת, עם 21 הכללים שלה, כוללת פתרון מוכח לשיקום הפושעים. הוכח ש-21 הכללים הם כלי אפקטיבי שנותן לאסירים הדרכה כדי לנהל חיים אתיים ולפיכך חיים מאושרים ומספקים. האסיר לא רק יוצא מהכלא, אלא אחרי שהוא שיקם את כבודו העצמי, הוא מצטרף שוב לחברה כאזרח פרודוקטיבי. לכן 'מוסד הדרך אל האושר' הרכיב במיוחד את ה-'ערכה להשבת כבוד עצמי' לבתי-כלא ולבתי-סוהר ברחבי העולם כדי להשתמש בה בעת יישום התוכנית.

דוכן 'הדרך אל האושר' הוקם בוועידת איגוד בתי-הסוהר באמריקה שנערך בסקרמנטו, קליפורניה. כאן חומרים הוצעו ללא תשלום לקציני תיקון, לאנשי משרד השריף ולצוות האדמיניסטרציה של מחלקת התיקון. כל אדם שביקר בדוכן במהלך הוועידה עזב כשהוא מתכנן ליישם את התוכנית הן עם הצוות שלו והן עם האסירים שלו. הם כללו שריף שמתכוון להשיק את התוכנית עבור כל האסירים בכלא המחוזי, ודירקטור ההכשרה עבור מחלקת התיקון של מדינה שלמה שמבקש אותה עבור כל בתי-הסוהר ועבור שני פקידים במרכז כליאה של בני שבטים אינדיאנים. פקיד אחד במתקן כליאה במינסוטה אמר על 'הדרך אל האושר': "הוא גורם לאסירים לחשוב עם רעיונות חדשים, מאתגר את החשיבה הלקויה שלהם ומעורר שינוי. עכשיו אכפת להם והם מבינים שכולנו קשורים בינינו ושהפעולות שלהם משפיעות על כולנו".

מפקח על קבוצה באחד מבתי המעצר לבני נוער אמר: "אחת התוצאות המדהימות של התוכנית הזאת היתה שכמה קטינים הודו בפניי שהם מרגישים עכשיו חרטה על מה שהם עשו בעבר. אמירה מהסוג הזה היא מאוד יוצאת דופן בקרב פושעים.... אין לנו בעיות משמעת איתם".נוקטים פעולה
ללמד אושר? ספר לנו על זה

אנחנו רוצים לשמוע איך אנשים משתמשים ב-'דרך אל האושר' כדי לשפר קהילות.

האם סיפורים על אוכלוסיות שחוו התרוממות רוח בזכות הכוח הפשוט של 'הדרך אל האושר' מעוררים בך השראה? האם אי פעם תהית אם הסיפור שלך יכול להתפרסם?

'מוסד הדרך אל האושר' הוא רשת עולמית של בעלי עסקים, מנהלים של משאבי אנוש, אנשי אכיפת החוק, מחנכים, מדריכי נוער, הורים, בני נוער ומתנדבים – כולם קשורים יחד על-ידי המטרה המשותפת להשיב לעולם הגינות, כבוד והערכה. בזמן שאתה קורא את זה, אתה כבר חלק מהקבוצה.

אם אתה משתמש בחוברת 'הדרך אל האושר' כדי לשפר מצבים ורוצה לחלוק את האתגרים וההצלחות שלך עם אחרים, נשמח לשמוע ממך. הסיפור שלך יכול להתפרסם בעלון מידע עתידי.

בבקשה שלח את הסיפור והתצלומים שלך. כדי לראות דוגמה של סיפור כזה, בקר באתר scientology.tv/reverend-leon-kelly.

אנחנו מצפים לשמוע ממך!השב ערכי מוסר

'מוסד הדרך אל האושר הבינלאומי' פועל כדי להפוך את מגמת ההתדרדרות המוסרית של החברה על-ידי השבת אמון ויושר באמצעות הפצה נרחבת של 21 הכללים. תרומות תומכות בהוצאה לאור ובהפצה של החוברות וחומרי תוכנית הלימודים של 'הדרך אל האושר'.