חדשותשיקום של כבוד והערכה עצמית

מאפריקה: ריאיון עם מורה מטנזניה

ג׳קסון ריצ'רד בזינגו (משמאל) מטנזניה מציג את תוכנית הלימודים של ׳הדרך אל האושר' למורה באחד מכמה בתי-ספר שבהם הוא הציג לתלמידים את 21 הכללים.

מתוך השוחות של טנזניה, ג׳קסון בזינגו מספר לנו איך חוברת 'הדרך אל האושר' נתנה לו עתיד חדש להביא לאחרים.

ג׳קסון ריצ'רד בזינגו הוא מורה לאנגלית, סוואהילית והיסטוריה במחוז קיגומה בטנזניה. המדינה ידועה בעיקר בגלל ההר הגבוה ביותר באפריקה, הקילימנג׳רו, ובגלל הנדידה השנתית הגדולה של הגְנוּ כאשר שני מיליון גנו נודדים ממישורי הסרנגטי בטנזניה אל המסאי מארה בקניה. אבל הרחק מהאטרקציות הפופולאריות, בגבול הצפון-מערבי של טנזניה ליד בורונדי, נמצא מחוז קיגומה ובו העיר של בזינגו, קאסולו.

"נולדתי במשפחה ענייה. הוריי היו כל-כך עניים שהם אפילו לא יכלו לקחת אותי לבית-ספר. אבל בגלל שהחינוך בבית-הספר היסודי היה ללא תשלום, וניתן על-ידי הממשלה, זה נתן לי הזדמנות לקבל השכלה", הוא אומר. כדי לתת בחזרה, בזינגו הפך למורה כדי לתת לילדי טנזניה עתיד בהיר יותר.

״ ׳הדרך אל האושר' (TWTH) היה ספר-העזר שנלווה אליי מאז 2008. כשהייתי בשנה האחרונה שלי במכללה למורים בקבנגה, הייתי בלחץ בגלל העוני. התאכזבתי כי לא היה לי שום דבר ממה שהייתי זקוק לו בחיים כדי לספק את הצרכים הרגילים שלי. אני זוכר את זה היטב. במרץ 2008, הלכתי לחדר המחשב במכללה כדי להשתמש באינטרנט. חיפשתי את המילה 'אושר' ומצאתי את האתר של 'הדרך אל האושר' והתחלתי להזמין חוברות", בזינגו מסביר. הוא התחיל ללמד את התלמידים שלו בעזרת 'הדרך אל האושר', בהתאם לדברי מחבר הספר, ל. רון האברד, שאמר, "אתה חשוב לאנשים אחרים. מקשיבים לך. אתה יכול להשפיע על אחרים".

בזינגו אומר: "בקהילה שלי אנשים חיים עם נקמה, עוינים זה את זה, רוצחים זה את זה עקב בעיות של בעלות על קרקע, עניינים של ירושה משפחתית וכו'. אז אני רוצה לנסות כמיטב יכולתי לעצור את האיום הזה שיהרוס את ערכי המוסר של הצעירים שלנו. זאת הסיבה שההתמקדות שלי עם TWTH היא על בני נוער וילדים שמהווים את הרוב באוכלוסיית הקהילה שלי".

הוא ממשיך: "מה שחשוב לי זה לראות אנשים חיים בעולם ללא אלימות שבו אין חוסר שוויון, דיכוי או ניצול. כי אני מאמין שלאנשים יש את אותו הרקע, בלי קשר להבדלים ביניהם, גזע, צבע, מוצא אתני, אמונות דתיות וכו'."

"מה שחשוב לי זה לראות אנשים חיים בעולם ללא אלימות שבו אין חוסר שוויון, דיכוי או ניצול."

בזינגו מעביר כעת את הנושא בשלוש מכללות ובבית-ספר תיכון אחד: בית-הספר לסיעוד ולמיילדות בקבנגה, המכללה למורים בקבנגה, המכללה למורים בקזולו ובית-הספר התיכון במוקה. "בטנזניה אנשים מתמודדים עם בעיות שונות שיכולות להוביל לתוהו ובוהו ולאלימות. אני מחויב להביא שינוי דרך הגעה לתלמידים במכללה, לתלמידי תיכון, למנהיגי הממשלה, וגם לחברי הקהילה המקומיים״, הוא אומר.

תלמידים מספרים לבזינגו מהי המשמעות של 21 הכללים של 'הדרך אל האושר' עבורם. כפי שאחד התלמידים בבית-הספר לסיעוד בקבנגה אמר, " 'הדרך אל האושר' הראה לי איך טוב-לב כלפי אנשים אחרים הוא חשוב מאוד ואיך הכתבים האלו הם מיוחדים במינם בשיפור ההתנהגות האנושית בזכות המידות הטובות שהוא מספק. אני ממליץ על השליחות של ל. רון האברד לעולם כדבר יוצא מן הכלל".

בזינגו מתכנן עכשיו להשיק מועדוני TWTH בבתי-הספר ובמכללות שבהם הוא מלמד. ״TWTH שינה את חיי, ולכן אני פועל ללא לאות כדי להשפיע על אחרים".עזור להשיב אמון

'מוסד הדרך אל האושר הבינלאומי' פועל כדי להפוך את מגמת ההתדרדרות המוסרית של החברה על-ידי השבת אמון ויושר באמצעות הפצה נרחבת של 21 הכללים. תרומות תומכות בהוצאה לאור ובהפצה של החוברות וחומרי תוכנית הלימודים של 'הדרך אל האושר'.